04.05.2017 - Osmáci v Praze

Stalo se již tradicí, že se v jarních měsících vydáváme se žáky osmého ročníku na zeměpisnou exkurzi do našeho hlavního města.

Letos tomu tak bylo ve čtvrtek 4. května, kdy se skupina 21 osmáků doplněna o tři žáky sedmé třídy vydala poznávat krásy matičky Prahy. Po příjemné a pohodlné cestě vlakem společnosti RegioJet ze Zábřeha na Moravě jsme dorazili do Prahy a vydali jsme se na klasickou poznávací cestu po pražských památkách a zajímavostech. První zastávka byla u sochy sv. Václava na Václavském náměstí, kde proběhlo tradiční společné fotografování. Pak už jsme prošli Václavské náměstí, odbočili jsme na Národní třídu, kde jsme si připomněli události z listopadu 1989, pokračovali jsme kolem Národního divadla, po vltavském nábřeží na Karlův most, přes který jsme přešli na druhý břeh Vltavy a vystoupali jsme Nerudovou ulicí až k Pražskému hradu. Zde jsme měli možnost vidět střídání členů Hradní stráže, které bylo velice zajímavé. Někteří si zde dokonce i zatancovali!

Z důvodu přísných bezpečnostních opatření a s tím související dlouhé fronty u Pražského hradu jsme se rozhodli tentokrát vynechat prohlídku jedné z významných pražských dominant, katedrálu sv. Víta. Po Nových zámeckých schodech jsme sešli na Staroměstské náměstí, kde jsme měli možnost prohlédnout si Staroměstskou radnici se světoznámým orlojem. Ještě jsme se šli podívat na Betlémskou kapli a pak už jsme zamířili na dolní část Václavského náměstí, kde jsme si dali rozchod a všichni měli možnost koupit si něco na památku.

Ve tři čtvrtě na šest jsme se vydali opět RegioJetem na zpáteční cestu do Zábřeha, kam jsme asi o půl osmé dorazili.

Musím říct, že se nám výlet vydařil a že jsme během několika hodin, strávených v hlavním městě, měli možnost vidět některé významné pražské památky.

Chtěl bych ještě pochválit všechny „účastníky zájezdu“ za jejich bezproblémové chování, kterým tak přispěli ke zdárnému průběhu celé akce a věřím, že se jim exkurze také líbila!

Mgr. Jaroslav Vojáček, ředitel ZŠ Libina