31.08.2018 - Hodnocení školní družiny

U nás ve školní družině rozjíždíme celoroční hru BUBLINKY J. Pohodu, příjemnou zábavu s malým ,,poučením“ si užijeme při pomyslném bouchání dětských bublinek při oslavě deseti svátků. Chceme s dětmi oslavit na první pohled docela obyčejné věci. Například TRADIČNÍ DĚTSKÉ HRY. Ty se v současné ,,elektronické době“ jaksi vytrácejí ze života dětí. Oslavit je třeba i BARVY, díky kterým není svět kolem nás jen černobílý. Jakési ,,vzkříšení“ si zaslouží i obyčejná POHLEDNICE. Kdysi byla hojně využívaným komunikačním prostředkem. Také POŠTOVNÍ ZNÁMKA jako malé umělecké dílko si zaslouží naši pozornost. Stejně KNIHA a pohádkový svět v ní spolu s předčítáním dětem. K mnoha oslavám patří TANEC, stejně jako dobrá MUZIKA – proč by nemohly mít svůj svátek? Oslavu si zaslouží i naše rodná REČ. Doslova zázrakem jsou lidské RUCE stejně jako další úžasný výtvor přírody – STROM. Posledním svátkem v závěru školního roku se ještě jednou vrátíme k dětským hrám, abychom tentokrát vyzkoušeli báječný vynález – MÍČ. A na konci školního roku si určitě ty dětské bublinky bouchneme na zdraví J.

Mimo zmíněných oslav nás čeká opravdu nabitý program po celý rok. V podzimním období Sportovní odpoledne, Bramboriáda, Jablkohraní, Soutěž o nejkrásnější účes, Dýňování, Den zvířat, Kaštánková olympiáda, Turnaj v piškvorkách a pexesu, S podzimníčky u čaje a svíčky a výtvarná soutěž. To se budeme mít, viďte?

Bude se nám skvěle pracovat. Děti přišly do nádherného prostředí. Během prázdnin nám pan Kauf mladší za pomoci pana Kaufa staršího – našeho pana školníka krásně vymalovali a třešničku na dortu tomu přidal pan Mgr. Bohumil Procházka svými krásnými malbami. Naše družinka je jeden velký oceán. Děkujeme kluci J. Děkuji touto cestou i naší paní uklízečce Katce Holoubkové za vyšperkování a v neposlední řadě paním vychovatelkám, protože i ony měly spoustu práce dát všechny naše propriety zpátky na své místo J .Doladili jsme také naši super zahradu na které pan Martin Čapka se svými parťáky zrekonstruoval kůlnu. Velkou radost budou mít i děti ve škole v Horní Libině. Po prázdninách je přivítalo nové dětské hřiště. O jeho realizaci se nejvíce zasloužila paní učitelka Mgr. Eva Štenclová a paní vychovatelka Leona Salačová.

Milena Lehká, vedoucí vychovatelka ŠD

2018 08 31skolni duzina