28.11.2008 - Mikulášská laťka 3. ročník

V pátek 28. 11. 2008 se uskutečnil pod záštitou ZŠ Libina 3. ročník sportovně – kulturní soutěže MIKULÁŠSKÁ LAŤKA. Ve 14.00 hod. se sál KD v Libině proměnil v pekelnou šou, kterou započali čerti, andělé a Mikuláš tanečními kreacemi, čímž navodili správnou atmosféru. Poté se již předvedli sportovci tří věkových kategorií: II., III. (6. a 7. třída) a IV. (8. a 9. třída) ve skoku do výšky. II.kategorii zastupovaly děti 1. stupně základní školy a že se bylo na co dívat, potvrdil i sám Mikuláš, který si pochvaloval, že skáčí rok od roku lépe. Ve strhujícím tempu a za hřmotného povzbuzování diváků je vystřídala III. kategorie dívek a po ní III. kategorie chlapců. „ Hej mistr DJ, zahraj něco pořádného“, vyvolávali čerti na žáky 9. tříd, kteří hudbou doprovázeli celou akci. Přestávku vyplnila tanečním vystoupením skupina DISKO DANCE a pak již přišla řada na nejstarší kategorie. Děvčata nechala vyniknout ladné kráse tohoto sportu a s lehkostí se jedna za druhou přenášela přes laťku až do výšky 140 cm. Naopak výbušnost a sílu, za dunění decibelů hudby a potlesku fanoušků, předvedli starší chlapci, kteří letos divákům připravili krásné drama, jež vyvrcholilo obhájením stávajícího rekordu Mikulášské laťky ve výšce 158 cm. Přes něj se posledním pokusem přenesl žák deváté třídy Jiří Lehnert. Cinkaly medaile, blýskaly se čokoládové zlaťáky, pil se čaj bez rumu, skákalo se, tančilo se a já mám zas rok na co vzpomínat.

II. kategorie:         1. Dronský Dominik, 2. Dvořák Vít, 3, Švácha Dominik

III. kategorie dívky:1. Křivová Petra, 2. Hrubá Eliška, 3. Piňosová Michaela

III. kategorie hoši:  1. Raszka Zbyněk, 2. Raszka Zbyněk, 3. Schusser Oldřich

IV. kategorie dívky:1. Dubová Adéla, 2. Sczeponiaková Hana, 3. Boráková Martina