27.02.2020 - Masopust

Masopust držíme, nic se nevadíme pospolu,

proč bychom se hádali, když jsme se tak setkali poznovu.

Ano, přesně tak, jak popisuje text této jihočeské masopustní písně, opět jsme se sešli pospolu v masopustním průvodu. Tradici jsme opět připomněli v pátek 21.2., kdy jste nás mohli potkat “na dědině” a klidně se k nám přidat.

Pestrobarevný had masek se táhl od školy přes školku, knihovnu, obecní úřad, jednotu, až k domovu pro seniory.

Zpívali jsme, tancovali, pokřikovali, vykřikovali, no rámusili až běda, ale přesto nám ledový vítr pronikal přes masky až na kost.

A tak jsme byli vděčni na konci naší pouti v domově pro seniory za horký čaj a kus buchty. Bylo moc pěkné, že i některé babičky a dědečci si s námi zazpívali. Snad jsme trochu potěšili nejenom je, ale i vás ostatní, kteří jste nás v pátek potkali.

Přejeme vám všechny dny radostné, nejenom ty masopustní!!

A děkujeme za sladkou odměnu, cukrovinek jsme vykoledovali celou nůši!!

Žáci a pedagogové školy.

web4