19.2.2020 - Ekoprogram Vila Doris

NA SUCHU

Ekoprogram, kterého se zúčastnila třída 5. B ve Vile Doris v Šumperku, byl zaměřen na problémy dnešní doby spojené se změnou klimatu – vlny horka, přívalové deště, nedostatečné zasakování a bleskové povodně. Žáci přemýšleli, jaká opatření je třeba vyvinout a tak zabránit či předejít případným hrozbám. Při společné deskové hře si projektovali např. městské parky, nádrže na srážkovou vodu, budovali protipovodňové hráze, poldry, studny, zelené střechy, retenční nádrže. Sázeli meze a remízky, obnovovali meandry řek. Program se žákům líbil, nejvíce byli nadšeni deskovou hrou Na suchu.

Mgr. Marta Kurucová

Na suchu