26.10.2018 - Oslavy 100. výročí vzniku republiky v pátek 26. října

Chtěli jsme se také zapojit do oslav svátku naší republiky. Přišli jsme s nápadem sestavit živou vlajku jako symbol naší státnosti. Nejsložitější byla příprava a způsob organizace. Paní ředitelka ale zvládla bravurně počítačovou animaci, pan zástupce sjednotil počty a konkrétní barevnou obsazenost jednotlivých tříd a spolu s panem školníkem ještě ráno vytyčili barevné značky za hlavní budovou školy. Měli jsme trochu obavy, neboť neproběhla žádná zkouška, vše jsme ponechali až na premiéru.

Celá akce vypukla po půl jedenácté. Dostavili se žáci z prvního stupně od kostela, autobusem dorazily i naše děti z horního konce a mohli jsme začít. Paní učitelky si řadily své třídy na značky podle připravených plánů. Na povel zdvihli všichni nad hlavu barevné papíry, symbolizující naše národní barvy. (Papíry nám poskytla místní knihovna). Už jsme mysleli, že máme vyhráno, ale pán, který pořizoval z celé akce fotodokumentaci a natáčení dronem, nechal všechny couvnout o několik metrů dozadu a potom znovu nastoupit. Takže vyvolal mírný chaos. Nakonec se řazení podařilo zvládnout a všichni jsme na závěr zazpívali státní hymnu.

Co dodat?  Snad jen to, že máme velmi šikovné žáky a učitele.

Celé akci přihlížely i děti z mateřské školky a zúčastnili se i někteří představitelé obce.

Další součástí oslav byla naše účast na vysazení pamětního stromu u školní jídelny, které zorganizovala obec.

Mgr. Ludmila Peštuková

2018 10 26 vlajka