14.11.2018 - Dějepisná exkurze Brno

Středa 14. listopadu byla pro žáky osmých a devátých ročníků jiná. Neusedli standardně ve svých lavicích, ale vypluli společně se svými třídními učiteli na výstavu Titanic. V ranních hodinách jsme se vydali plni očekávání po přeplněné dálnici D1 směr Brno na výstaviště. Cílem naší cesty bylo nahlédnout a odhalit příčiny tragédie potopení jedné z nejznámějších lodí Titanic. Součástí výstavy byly také dějiny mořeplavby, dějiny průmyslové revoluce, velkých vědeckých objevů dané doby a moderních uměleckých směrů. Exkurzi jsme zakončili v centru města Brna, kde se žáci s velkým nadšením prodrali chrámem konzumu zvaném Galerie Vaňkovka. Na rozdíl od lodi Titanic jsme v plném počtu šťastně dopluli v odpoledních hodinách zpět do Libiny.

Mgr. Jitka Zahradníková2018 11 14 Titanic01

2018 11 14 Titanic02