26.02.2009 - Stavby ze sněhu

Po dvou letech, kdy jsme v zimním období sníh téměř neviděli, jsme si letos sněhu užili dost a dost. Bohaté sněhové nadílky bylo škoda nevyužít a tak členové Žákovského parlamentu přišli s návrhem uspořádat soutěž mezi třídami ve stavění různých staveb ze sněhu.

Tato soutěž se uskutečnila v areálu školy u kina ve čtvrtek 26. února. Žáci II. stupně spolu se svými třídními učiteli se pustili s chutí do díla a za chvíli jsme již mohli vidět to, co si předem pečlivě připravili, nebo co si vymysleli až před začátkem akce. Po téměř dvou hodinách poctivé práce tak byl k vidění krásný zajíc s velikonočním vajíčkem, dlouhá barevná stonožka, velký hrad, hlemýžď s velkou ulitou a další nádherné výtvory. Porota tak byla postavena před nelehký úkol – určit vítěze. Tím se nakonec stala třída 9.A pod vedením třídního učitele Aleše Skály, která zvládla vytvořit iglú, eskymáka a také psa, který vypadal jako živý. Vítězný kolektiv získal sladkou odměnu ve formě návštěvy místní cukrárny. Doufáme, že sněhové podmínky nám i v příštích letech umožní uspořádat tuto zdařilou akci.

Mgr. Jaroslav Vojáček, ředitel ZŠ