25.03.2019 - Lyžařský výcvik 1. stupně

V pondělí 25. března 2019 ráno konečně nastal dlouho očekávaný okamžik pro některé žáky 1. stupně. V 9:30 se všichni sešli před budovou školy, kde jsme do autobusu naložili všechny lyže a batohy a vyrazili jsme směrem na Praděd. Někteří měli velké obavy, že na horách už nebude žádný sníh, protože v Libině už panovalo teplé jarní počasí. Pravdou je, že celou cestu nebylo po sněhu ani památky. Až teprve na posledním úseku jsme se dostali nad hranici sněhu. Ovšem při vystupování z autobusu nás vítalo krásné zimní počasí a kolem nás byly nádherně zasněžené kopce, na kterých bylo pořád dostatečné množství sněhu na lyžování. Po příjezdu se všichni ubytovali na naší oblíbené chatě Figura, pak jsme se naobědvali a odpoledne se žáci přesunuli na svah, kde došlo k rozřazování do družstev. První družstvo vyučoval pan starosta Aleš Skála, druhé družstvo Slávka Skálová, třetí družstvo Vendula Navrátilová a čtvrté družstvo Roman Hanák.

První a druhé družstvo na tom bylo po lyžařské stránce dobře, takže cvičili své lyžařské dovednosti na červené a modré sjezdovce, kde pilovali a zdokonalovali své lyžařské techniky. Třetí a čtvrté družstvo se první dny pohybovalo na Malém Václaváku, který je ideální pro začínající lyžaře. Ovšem za dva dny se i lyžaři ve třetím a čtvrtém družstvu natolik zlepšili, se mohli přesunout na sjezdovku k prvním dvěma družstvům.

Na svahu nebylo mnoho cizích lyžařů, takže jsme mohli plně využívat celou šířku sjezdovky a navíc nás po celou dobu kurzu provázelo pěkné počasí s nádhernou viditelností.

Během celého pobytu byl pro žáky připraven večerní program, při kterém se všichni dobře bavili. Každý večer proběhlo bodování pokojů a nejlepší pokoje byly odměněny a a jejich obyvatelé mohli budit ostatní žáky na každodenní ranní rozcvičku.

Během celého kurzu všichni poctivě trénovali a připravovali se na závody. Ve čtvrtek proběhl lyžařský závod ve slalomu. Závod byl rozdělen do čtyř kategorií podle jednotlivých družstev, aby měli všichni žáci šanci na zisk nějaké medaile. Všichni závodníci museli projet vytyčenou trať dvakrát a počítal se jim vždy jen ten lepší čas. Ve čtvrtek večer proběhlo vyhodnocení závodu a rozdělování medailí. Při této příležitosti došlo k vyhodnocení nejlepších masek, které byly samozřejmě také oceněny. Na závěr proběhla rozlučková diskotéka.

V pátek ráno se všichni sbalili, nastoupili do autobusu a vydali zpátky k domovu, kde nás čekalo zase jarní počasí.

Na závěr chci poděkovat všem instruktorům za dobře odvedenou práci.

Ing. Roman Hanák

Družstvo 1. místo 2. místo 3. místo