24.03.2009 - Okresní finále v basketbalu dívek

V úterý 24. března se starší děvčata zúčastnila okresního finále v basketbalu, které se uskutečnilo v tělocvičně I. ZŠ Šumperk. Účast mezi pěti nejlepšími družstvy okresu Šumperk si naše děvčata zajistila druhým místem v okrskovém kole.
     Do finálových bojů naše děvčata nastoupila nejdříve proti hráčkám ze IV. ZŠ Šumperk a přestože bojovala statečně, skončilo utkání naší porážkou. Nevadí, protože ten pro nás nejdůležitější zápas nás teprve čekal, a to proti domácím děvčatům z I. ZŠ Šumperk. Bylo jasné, že pokud zvítězíme, skončíme přinejhorším na čtvrtém místě. S tímto cílem šla děvčata do utkání a že chtěla zvítězit, bylo na všech znát. Pustila se bez respektu do soupeřek a během několika minut si díky úspěšné střelbě vytvořila náskok, který si s přehledem udržela až do konce. Naše děvčata zaslouženě zvítězila 12:8 a zajistila si tak celkové čtvrté místo v okrese, což je velkým úspěchem! Radost nám nemohly pokazit ani dvě vysoké porážky v následujících utkáních proti III. ZŠ Šumperk a ZŠ Ruda nad Moravou.  
    Všechna děvčata zaslouží velký dík za předvedené výkony a pochvalu za bezproblémové vystupování během celé akce.

 O tento úspěch se zasloužily:

Tereza Babutzká, Adéla Dubová, Hana Hyánková, Lucie Jelínková, Hana Kluková, Aneta Langmannová, Martina Nevřalová a Hana Sczeponiaková.

Foto

Mgr. Jaroslav Vojáček, ředitel ZŠ

54321
(0 votes. Average 0 of 5)