24.02.2017 - Turnaj smíšených družstev ve florbale

Akce se letos uskutečnila po domluvě s organizátory poprvé v tělocvičně ZŠ Libina. V pátek 24. února 2017 proběhl již osmý ročník. Letos přijel nejmenší počet družstev za dobu existence tohoto turnaje, a to sedm.

Proto byl zvolen systém každý s každým, což znamenalo porci 21 zápasů na dvou připravených hřištích.

Již první zápasy ukázaly, že o prvenství budou bojovat loňští finalisté – naše družstvo a celek Rapotína. Oba týmy procházely turnajem naprosto hladce, naši vítězili vždy dvouciferným rozdílem a v pátém kole přišel rozhodující vzájemný zápas.

Všichni věděli jak je důležitý, říkali jsme si, jakou taktiku zvolíme, hlavně při bránění jejich nejlepšího hráče, kterého jsme znali už z loňska. Jenže teorie je jedna věc a hra v zápase je něco jiného. V prvním poločase jsme od něj dostali tři branky, na začátku druhého další a stav nula čtyři se těžko otáčí. Nakonec jsme stihli pouze dotahovat a nakonec prohráli 4 : 6. Tato prohra znamenala nakonec celkové 2. místo. Výsledek je to velmi dobrý, ale v koutku duše jsme mysleli na vítězství.

Sestava našeho týmu: Michaela Janošová – Zuzana Kalusová, Michael Ocetek, Jan Chlup, Pavel Janoš, Patrik Janoš a František Bartoněk.

Musím poděkovat všem hráčkám a hráčům za výborné výkony a vzornou reprezentaci naší školy. Dík patří i žákům a žákyním, kteří pomáhali přímo na hrací ploše.

Organizátoři turnaje byli s prostředím naší tělocvičny velice spokojeni a vyjádřili přání, zda by se tato akce mohla příští rok znovu uskutečnit u nás. Pro naši školu je to určitě velmi dobrá reklama.

Mgr. Václav Crhonek