19.06.2010 - Republikovém finále v atletickém čtyřboji

Úspěšní atleti

Dalšího skvělého úspěchu dosáhli naši sportovci v atletickém čtyřboji v kategorii starších žáků.

Pětice žáků 8. a 9. tříd ve složení David Čikl, Radek Kupčík, Michal Machač, Zbyněk Raszka a Jan Zifčák si již na podzim vybojovala postup z okresního kola do krajského finále, které se uskutečnilo v Šumperku ve středu 2. června. Také zde se našim reprezentantům dařilo a i ve velice nepříznivém počasí si většina z nich zlepšila své nejlepší výkony v jednotlivých disciplínách. To jim vyneslo celkové vynikající třetí místo v Olomouckém kraji! Tento úspěch byl ještě zvýrazněn celkovým prvenstvím v soutěži jednotlivců, kterého dosáhl žák 9.A třídy David Čikl. Zaslouženou odměnou pro naše hochy i pro celou školu byl postup této party do republikového finále, které se konalo v sobotu 19. června opět v Šumperku.

Účast v republikovém finále je pro všechny závodníky, ale i pro nás, kteří jsme se byli podívat a povzbuzovat, obrovským zážitkem. Soutěžit s nejlepšími školami z celé republiky se nepodaří každému a přebírat ocenění za celkové 15. místo z rukou slavných sportovců tento zážitek jen umocňuje. Těmi sportovci byli předsedkyně Klubu fair play při Českém olympijském výboru Květa Pecková-Jeriová, bývalá běžkyně na lyžích a držitelka tří olympijských medailí, a Gejza Valent, držitel bronzové medaile z mistrovství světa v hodu diskem z r. 1983.

Děkuji našim žákům i p. učitelovi Skálovi za vzornou reprezentaci naší školy i celé naší obce.