16.12.2016 - Vánoční florbalový turnaj

V pátek 16. prosince 2016 se uskutečnil mezitřídní florbalový turnaj určený pro věkovou kategorii 3. až 5. třída. Celkem se podařilo dát dohromady 7 týmů, z nichž 4 týmy byly smíšené (chlapci i dívky společně), 2 týmy vznikly v ryze chlapeckém složení a 1 tým sestával pouze z děvčat. Hrálo se dle pravidel České florbalové unie na zmenšených hřištích v počtu 3 hráčů a 1 brankáře. Hrací systém byl prostý – „každý s každým“ na 2 x 7 minut superhrubého času (čas se vůbec nepřerušuje).

V pozitivní sportovní atmosféře si 1. místo vybojoval červený tým složený z hráčů a hráček
4. A M. Bartoňka, A. Hrabáčka, A. Chlupa, M. Olečkové, N. Hamalové a D. Karáska. O jejich celkovém vítězství rozhodla dvě neuvěřitelně otočená utkání – s černým týmem ze stavu 1:4 na 8:5 a se žlutým týmem z 1:3 na 6:5.

2. místo dobyl právě černý tým ve složení M. Valenta, O. Jirgl, F. Beneš, D. Ošlejšek, J. Körner. Napomohla jim k tomu výhra 6:3 nad žlutým družstvem.

3. příčku obsadili žáci a žákyně 4. B M. Kuruc, R. Sládek, K. Hudcová, S. Klapil a M. Schartel.

Pomyslné nepopulární „bramborové“ medaile si odnesli bojovnice a bojovník třídy 5. B s označením zelený tým – M. Skálová, T. Přibylová, K. Paprskářová, T. Kappelová a V. Lašák.

Výhra 4:2 vynesla 5. místo bílému mužstvu ze 3. A ve složení D. Pluskal, P. Soldán, O. Baklík, D. Halouzka a Kryštof Petrovský.

Šestý v pořadí skončil modrý mančaft poskládaný ze žáků a žákyň 3. A a 3. B – J. Kaňáka, F. Kappela, M. Kristlíková a M. Peštukové.

Růžový tým z 5. A odsoudila k 7. místu těsná porážka 0:2 s modrými. M. Jančíková, N. Běhálková, K. Janušová a E. Papuláková si přesto zaslouží uznání, protože byly jedinou ryze dívčí skvadrou.

Ze čtveřice brankářů O. Žáčka z 5. B, M. Utěšeného a R. Cigla z 5. A, K. Dubového ze 4. A rozhodčí turnaje přisoudili titul nejlepší brankář turnaje O. Žáčkovi.

Nejlepším střelcem se stal M. Bartoněk ze 4. A, jenž v 6 kláních dokázal vsítit neuvěřitelných 38 branek! Ocenění nejlepší zakončovatelka si díky 13 brankám odnesla K. Hudcová ze 4. B.

Ve finále dovednostní soutěže v nájezdech na brankáře se utkali Matyášové Bartoněk a Valenta. Ve vyrovnaném klání prokázal pevnější nervy M. Valenta.

Z rukou ředitele školy byly dětem na závěr předány sladké odměny za předvedené bojovné výkony.

Na závěr bych rád poděkoval panu zástupci Mgr. V. Crhonkovi za obrovskou pomoc při organizaci celé akce, časoměřiči T. Kappelovi, zapisovatelkám M. Kobzové, V. Kalusové, B. Raszkové, zapisovateli K. Tomáškovi, rozhodčím L. Olečkovi, J. Pařilovi, a také vedení školy za poskytnutí pamlsků pro sportovce a sportovkyně.    

Děkuji všem hráčům a hráčkám za předvedené výkony na hranici maxima a také za to, že se celý turnaj odehrál bez nějakého incidentu a zranění. Doufejme, že se vše podaří zorganizovat i příští rok v obdobné předvánoční atmosféře a výsledek bude totožný – aby děti měly radost z pohybu. Přehled střelců jednotlivých týmů najdete níže. Florbalu zdar!

 

1. ČERNÝ TÝM

Valenta, Matyáš – 23 branek

Jirgl, Ondřej – 3 branky

Beneš, Filip – 19 branek

Ošlejšek, Dominik – 4 branky

Körner, Jan – 5 branek

2. MODRÝ TÝM

Kaňák, Jan

Kristlíková, Monika

Peštuková, Michaela – 1 branka

Kappel, Filip – 4 branky

3. ZELENÝ TÝM

Skálová, Melánia – 6 branek

Přibylová, Tereza – 3 branky

Paprskářová, Kristýna – 1 branka

Kappelová, Tereza – 5 branek

Lašák, Viktor – 18 branek

4. ČERVENÝ TÝM

Hrabáček, Adam – 6 branek

Chlup, Adam – 2 branky

Olečková, Monika – 9 branek

Hamalová, Nella – 2 branky

Karásek, Daniel – 1 branka

Bartoněk, Matyáš – 38 branek

5. ŽLUTÝ TÝM

Kuruc, Marek – 20 branek

Sládek, Radek – 16 branek

Hudcová, Kristýna – 13 branek

Klapil, Samuel

Schartel, Michal

6. RŮŽOVÝ TÝM

Jančíková, Martina – 1 branka

Běhálková, Nela – 1 branka

Janušová, Kristýna

Papuláková, Eliška

7. BÍLÝ TÝM

Pluskal, David – 7 branek

Soldán, Pavel – 1 branka

Baklík, Ondřej – 1 branka

Halouzka, Daniel – 2 branky

Petrovský, Kryštof

 

 

Foto

Mgr. Zdeněk Šenk

54321
(0 votes. Average 0 of 5)