16.06. 2021 - Ptačí návštěva ve škole

Ptačí návštěva ve škole

Ve dnech 16. a 17. června se postupně všechny třídy 1. stupně naší školy zúčastnily zajímavého programu nazvaného Od záchrany k chovatelství, se kterým za námi přijel z Velké Bystřice pan RNDr. Bc. Jaromír Vachutka, odborník, zapálený chovatel a znalec exotického ptactva.

Velmi poutavou formou dětem vypravoval o životě papoušků i jiných vzácných    a ohrožených druhů ptáků ve volné přírodě, o jejich záchraně a chovatelství. Svým výkladem doprovázeným zpěvem přivezených ptačích přátel, poutavými videi     a možností mít v rukou živou hrdličku, zaujal žáky natolik, že se někteří rozhodli začít s chovem nějakého menšího papouška.

Na závěr mohli pozorní posluchači získat ve znalostní soutěži za správné odpovědi drobné odměny.

Program se všem velmi líbil.

Za kolektiv vyučujících 1. stupně ZŠ Libina

Mgr. Eva Štenclová