14.12.2006 - Zlatá Praha stověžatá

Někteří žáci naší školy absolvovali 14. -15.12.2006 předvánoční výlet do hlavního města České republiky- Prahy. Přestože jsme všichni doufali, že do termínu odjezdu napadne sníh, tak nakonec nenapadl. Ale i tak se nám výlet líbil a vánoční atmosféra byla díky vánočním trhům a obrovskému vánočnímu stromu na Staroměstském náměstí všudypřítomná.
        Odjezd byl 14.12. brzy ráno. Vyjíždělo se ještě za tmy, ale protože do Prahy je daleko, na místo jsme dojeli už za světla. První den nás čekal bohatý program. Začínal prohlídkou historického centra Prahy. Prošli jsme celou Královskou cestu, která zahrnovala také Pražský hrad, kde jsme mohli zhlédnout velice působivou výměnu stráží. Potom také Malostranské náměstí, Karlovu ulici, Karlův most a samozřejmě jsme také byli na Staroměstském náměstí, kde v té době probíhaly velkolepé vánoční trhy a stál zde úžasný vánoční strom. Pozdě odpoledne jsme se dostali do hotelu Step. Ubytovali jsme se a šli na večeři. Potom nás čekalo divadelní představení Pygmalion ve Stavovském divadle. Představení bylo pro většinu z nás velkým zklamáním, protože jsme seděli na místech, odkud bylo na jeviště špatně vidět. A tak nebylo možné si herecké výkony známých herců a příběh, s kterým na jevišti vystoupili, pořádně vychutnat. Po návštěvě divadla, které končilo až pozdě večer, jsme se ještě zašli podívat na rozsvícený strom na Staroměstském náměstí.
        Druhý den byla po opravdu rozmanité snídani na programu návštěva Národního muzea, kde jsme mohli zhlédnout výstavu s tématem Pravěk a také legendární Věstonickou Venuši. Byli jsme i na Václavském náměstí (i zde probíhaly vánoční trhy), na Národní třídě, viděli jsme Národní divadlo, Vyšehrad i s prohlídkou Slavínského hřbitova, pevnosti a kostela. Poté jsme navštívili největší nákupní středisko Centrum Chodov. A tím náš výlet končil. Do Libiny jsme se vrátili ve večerních hodinách. Celý program sestavil pan Mgr.Němec ( CK Eurotravel), který nás také po celé Praze prováděl a do výkladu připojoval i vlastní zážitky a zkušenosti. Na celý výlet budeme jistě vzpomínat jako na překrásný zážitek.

Eva Červinková 9.A