13.10.2019 - Projekt Jsem laskavec

Žáci 7.A a 7.B se zapojují do projektu Jsem laskavec, jehož smyslem je vykonání laskavosti a dobrého skutku pro potřebné. Dne 13. Listopadu 2019 se bude konat již III. ročník Světového dne laskavosti. Organizátoři vyzývají žáky (i ostatní veřejnost), aby zkusili v tento den nebo v průběhu týdne vykonat dobrý skutek. Ambasadory projektu jsou Tamara a Tomáš Klusovi.

Sedmáci se rozhodli v rámci této akce navštívit libinský domov důchodců se svým pečením a ze sbírky kaštanů a starého papíru financovat nákup granulí pro psí útulek v Zábřehu na Moravě. Samozřejmostí je také být laskavý k okolí.

Paní učitelky Jana Talandová a Jana Vavrušová se zúčastnily v sobotu 19.10.2019 úvodního semináře pro vedoucí týmů, který se konal v Praze.

Na programu byl vstupní motivační seminář, sdílení s pedagogy předchozích ročníků, přednáška  prof. PhDr. Radka Ptáčka, Ph.D. (první profesor lékařské psychologie v České republice, klinický psycholog a soudní znalec) na téma “Věda o štěstí a životní spokojenosti.”

Dále vystoupili Tamara a Tomáš Klusovi – “Jak to máme my?” Známý hudební pár a rodiče tří dětí. Lásku vnímají jako své životní poslání a své děti považují za cestu ke šťastnému světu.

Další zajímavá přednáška byla od psycholožky Kami Dvořákové (věnuje se projektům, které podporují duševní pohodu a radost ze života)  na téma “Jak být sám sobě nejlepším přítelem. “

Paní učitelky si odvezly propagační a motivační materiály.

2019 10 13 Praha Jsem laskavec 007

2019 10 13 Praha Jsem laskavec 006