02.10.2019 - FIT IN

Žáci šestých ročníků se v říjnu vydali na již tradiční a oblíbenou třídenní akci FIT IN v rekreačním areálu na Třemešku. Letošní šesťáky doprovázeli jejich třídní učitelé paní učitelka Vendula Navrátilová a pan učitel Roman Hanák. Jela s námi také paní učitelka Ludmila Peštuková, která měla pro děti připravené různé aktivity týkající se primární prevence.

Autobus nás dopravil na Třemešek, odkud jsme se vydali pěšky do tábora. Po krátké procházce jsme se museli rozhodnout, že výlet na Rabštejn kvůli nepříznivému počasí zrušíme. Celý den jsme se tedy věnovali různým hrám, soutěžili a otužovali kolektiv. Den rychle utekl a po večeři následoval maškarní karneval a diskotéka. Tak jsme mohli vidět skotačit fotbalistu se strašidlem, krvelačného zombie s princeznou, šaška s čarodějnicí atd. Hudba vyhrávala až do pozdních večerních hodin.

Další den nám počasí opět moc nepřálo, ale my jsme se i tak vydali do malé osady Mladoňov. Tam nás překvapil rozcestník, ze kterého mířily šipky do 196 zemí. Jedná se o rozcestník vůbec největší svého druhu u nás. Na zpáteční cestu jsme zmokli, ale náladu nám to nezkazilo. Po návratu nás čekal odpolední program ve společenských místnostech a večer dlouho očekávaná stezka odvahy. Cesta byla vyznačena svíčkami a na konci čekali i strašáci. Strašně jsme se báli a za odměnu jsme dostali diplom a odnesli si spoustu hrůzných zážitků.

Poslední den jsme se sbalili, uklidili a čekal nás opět výborný oběd. Na závěr si děti připravily vtipné scénky, které před námi sehrály a naposledy zasoutěžily. Hodně jsme se všichni smáli.

Výlet se velmi vydařil. Děti se mezi sebou lépe poznaly, zasoutěžily a někteří by si nejraději pobyt ještě o několik dní prodloužily.

Mgr. Vendula Navrátilová