12.03.2021 - Zimní tvoření ve školní družině

V lednu jsme se v družině sešli opět pouze s prvňáčky a druháčky. Paní Zima nám letos konečně dopřála i trošku toho sněhu, a tak jsme si ji mohli užívat se vším všudy. Třeba soutěž ve sněhových stavbách, kdy dětem pod rukama vznikali Olafové, hrady Harryho Pottera a další parádní výtvory. A co teprve pořádná koulovačka, zimní honička nebo bobování, to byla teprve senzace. Vyzmrzaní jsme se pak vraceli do družiny a vařili si teplý čaj a četli pohádky. Například o Střapatém vrabčákovi, jelikož jsme se během tohoto měsíce učili o životě ptáčků. Vyrobili a zavěsili jsme jim na strom lojové dobroty a pozorovali je v krmítku na okně. Na konci ledna děti dostaly vysvědčení a za odměnu si užily Družinu plnou zábavy, i když to bohužel kvůli opatřením nebyla ta pravá, divoká a veselá družina plná dětí, soutěží a cen.

V únoru jsme kromě zimního tvoření začali pomalu přivolávat jaro, a to krásnými výrobky, jejichž výběr můžete vidět ve vitríně na náměstí. Závěrem měsíce jsme stihli oslavit i masopust, zahrát si tematické hry, vyrobit masopustní koláčky a hlavně jsme si užili hostinu a veselici, kterou jsme se zároveň i na nějaký čas rozloučili. Doufám, že se brzy zase všichni ve zdraví sejdeme a užijeme si akce a projektové dny, které si pro vás chystáme!

Kolektiv vychovatelek

Družina 1Družina2