11.04.2012 - Krajské finále v basketbale mladších žákyň

Další úspěch basketbalistek

Dnes se chci zmínit o dalším velkém úspěchu našich děvčat, tentokrát mladších žákyň. Děvčata nejdříve zvítězila bez větších problémů v okresním kole v Šumperku. Toto vítězství jim zajistilo postup do krajského finále, které se odehrálo v hale na Tyršově stadionu v Šumperku. Sem se 11. dubna sjely nejlepší týmy z okresů Olomouc, Prostějov, Přerov, Jeseník a Šumperk. Šumperský okres reprezentovaly naše dívky a tým z III. ZŠ Šumperk. Naše děvčata, mohutně povzbuzována svými spolužáky, kteří vytvořili v hale málokdy viditelnou a slyšitelnou kulisu, obsadila v základní skupině 2. místo, které jim zajistilo postup do semifinále. Zde na naše reprezentantky čekal těžký soupeř z Olomouce. Naše děvčata se jich však nezalekla, po neuvěřitelně dramatickém průběhu zvítězila v prodloužení o jediný bod a postoupila tak překvapivě, ale zaslouženě, do finále! Ve finále se naše dívky utkaly s družstvem Prostějova, které svými výkony patřily do úplně jiné kategorie. Ani vysoká porážka s nimi nám nemohla pokazit radost z tohoto mimořádného úspěchu, kterým 2. místo v krajském finále bezesporu je!

Úspěch našich dívek neušel pozornosti ani starostovi obce Mgr. Ing. Tomáši Kobzovi. Ten je v pátek 20. dubna přijal v obřadní síni Obecního úřadu, kde jim předal medaile a poděkoval za vzornou reprezentaci naší obce. Poté se děvčata vydala do Bohuňovic, kde si vybrala zaslouženou odměnu – pobyt v místním aquaparku.

Kdo se o tento velký úspěch zasloužil? Eliška Hegrová, Katka Hauserová, Anička Průchová, Maruška Křivová, Petra Reslerová, Veronika Jandová, Terezka Řeháková, Katka Koláčková, Pavla Kargerová, Zuzka Janíčková, Edita Göbelová a samozřejmě “kouč” Aleš Skála.

Děkuji jim všem za vzornou reprezentaci naší školy i celé naší obce a přeji jim mnoho dalších úspěchů.

Mgr. Jaroslav Vojáček, ředitel ZŠ Libina