06.11.2012 - Okresní kolo ve florbale

Školní soutěže se teprve rozbíhají a naše dívky již dosáhly poměrně velkých úspěchů právě ve florbale. Ač nemáme právě dobré podmínky, holky florbal baví a chtějí navázat na úspěchy kluků z předchozích let. Mladší dívky od letošního roku chodí do kroužku, který vede paní učitelka Bartoňková, některé z nich navštěvují navíc i kroužek chlapců.

Mladší děvčata se zúčastnila 6. listopadu 2012 okresního kola, kam přímo postoupilo šest družstev. Ta byla rozdělena do dvou tříčlenných skupin.

V naší skupině jsme nejprve prohráli s III. ZŠ Šumperk 0:4 a vzápětí porazili Gymnázium Šumperk 2:0. Tím jsme postoupili do semifinále proti I. ZŠ Šumperk, výsledek 0:2 nás poslal do utkání o třetí místo. Soupeřem byla děvčata ZŠ Hrabišín, obě družstva hrála opatrně, dávala přednost obraně a výsledkem 1:0 nakonec naše dívky získaly výborné 3. místo!

O tento výsledek se zasloužily: Kája Bartoňková – Anetka Zouharová, Anička Vyhnálková, Denča Kobzová, Niki Ponížilová, Zuzka Janíčková, Beatka Baženovová, Míša Hegrová, Verča Ivanovičová, Kamča Vychodilová, Denča Lašáková, Hanka Šimberová.

Starší dívky měly cestu k úspěchu poněkud těžší. Do okresního kola se musely probojovat z okrskového kola, které se konalo v Postřelmově, kde na ně čekalo pět družstev. Postoupily ze druhého místa a čekalo je 21. listopadu 2012 okresní kolo na III. ZŠ Šumperk.

Opět se sjelo šest družstev, rozlosování bylo pro nás příznivé a přesto nám první zápas ve skupině nevyšel. Prohráli jsme se ZŠ Bludov 1:2, když jsme snížili pět vteřin před koncem.

Tato branka znamenala, že holky musely porazit dalšího soupeře Gymnázium Šumperk o dva góly. Po nervózním průběhu se to podařilo s konečným výsledkem 3:1.

Děvčata čekalo semifinále se stejným soupeřem, jakého měly mladší dívky, a to I. ZŠ Šumperk. Byl to asi nejdramatičtější zápas celého okresního kola. Po rychlé obdržené brance po tečované střele děvčata vyrovnala hru a podařilo se jim brankou Elišky Hegrové srovnat na 1:1 a tento stav vydržel až do konce. O postupujícím do finále musela rozhodnout série tří samostatných nájezdů. V posledním Katka Feráková nastřelila pouze horní tyč a hned v další sérii byla šťastnější děvčata z I. ZŠ a proměněným nájezdem se dostala do finále. Holky tato porážka nijak nerozhodila a v zápase o třetí místo bez problémů přejely ZŠ Bludov úplně jasně 4:0 a oplatily tak Bludovu porážku ze skupiny.

A podobně jako jejich mladší kolegyně přivezly také 3. místo!

Naše sestava v okresním kole: Denča Stehlíková – Terka Řeháková, Anička Průchová, Eliška Hegrová (nejlepší hráčka), Katka Feráková, Maruška Křivová, Verča Jandová, Zuzka Janíčková a Anetka Zouharová.

Děvčata tímto dokázala, že jim jde nejen basketbal, kde již dosáhla řady úspěchů, ale že jsou schopna vybojovat cenné úspěchy i v jiných kolektivních sportech. Snad jim tento zápal a nadšení vydrží i v příštích letech. Navíc se stala v obou kategoriích nejlepší z vesnických škol v okrese Šumperk. Holky patří vám velký dík za to, co jste dokázaly.

Mgr. Václav Crhonek