07.05.2019 - Okresní kolo McDonalds Cup

Dne 07.05.2019 se zúčastnili žáci 4. a 5. ročníku McDonaldsCupu v Šumperku na Tyršově stadionu. Naši školu reprezentovali Skála Adrian, Pluskal David, Leder David, Baklík Ondřej, Piňos Štěpán, Pospíšil Matěj, Pařil Eduard, Beneš Matyáš, Ošlejšek Vojtěch, Sedláček Lukáš, Utěšený David, Ševčík Michal, Skála David.

Našimi soupeři byli: ZŠ Šumavská Šumperk, ZŠ 8. Května Šumperk a ZŠ Vodní Mohelnice. Výsledky zápasů: ZŠ Libina vs. ZŠ Šumavská Šumperk 1:0– v utkání proti 6. ZŠ ze Šumperka jsme měli notnou dávku štěstí, kdy soupeř naše mužstvo tlačil po většinu utkání, nastřelil dvakrát tyč a jednou břevno. Naši chlapci měli pouze tři brejkové situace, z níž jednu situaci proměnili ve vstřelení branky a tím stanovili konečný stav utkání. ZŠ Libina vs. ZŠ 8. Května Šumperk 2:3– v utkání proti 3. ZŠ ze Šumperka jsme inkasovali tři branky, kdy si vybrala slabou chvilku naše obrana. V tomto utkání výborně sehrála útočná řada a pochvalu si zaslouží i brankář. ZŠ Libina vs. ZŠ Vodní Mohelnice 0:2– v tomto utkání jsme se střetli s vítězem naší skupiny, který hrál velmi organizovaný fotbal. V první půlce jsme inkasovali obě branky, když druhá branka padla téměř dvě minuty po vypršení hrací doby. Na protest z naší strany hlavní rozhodčí vůbec nereagoval. Toto bylo ke škodě, protože se zápas mohl ubírat jiným směrem. Druhá půle se odehrála již bez branek.

Výborný individuální výkon předvedl Michal Ševčík a Vojta Ošlejšek v obraně a v bráně chvílemi čaroval teprve třeťák Matěj Pospíšil. Všem zúčastněným děkujeme za vzornou reprezentaci školy. Zvláštní poděkování trenérům Aleši Skálovi a Martinu Utěšenému za vynikající spolupráci a těšíme se na spolupráci v dalších ročnících.