06.11.2019 - Vyjádření školy k omezení provozu

Dobrý den,

na základě dotazů zakonných zástupců žáků bychom Vás rádi informovali o tom, jaký byl postup vedení školy s ohledem na stávku pracovníků školy.

Chápu, že skutečnost účasti pracovníků ZŠ Libina na stávce učitelů může být pro Vás jako rodiče zatěžující, ale škola postupovala přesně podle doporučení pedagogické komory.

Dne 4. 11. 2019 ve večerních hodinách byli rodiče žáků informováni na webových stránkách školy a zasláním zprávy přes aplikaci DmSoftware, že kvůli stávce může být škola ve středu 6. 11. 2019 zavřená, nebo může být výrazně omezen její provoz.

5. 11. 2019  v 7:00 proběhlo setkání zaměstnanců školy, na kterém bylo projednáno zapojení školy do stávky. Po tomto setkání jsem byla informována o rozhodnutí, že se stávky nezúčastní všichni zaměstnanci, ale 63% pedagogických pracovníků využije svého práva na stávku.

Dle konkrétních podmínek jsem rozhodla o neuzavření školy, ale pouze o výrazném omezení jejího provozu. O této skutečnosti jsem informovala zřizovatele (starostu obce) telefonicky přibližně kolem 8:00.

Během úterního dopoledne bylo nutné vyřešit organizační zajištění provozu a rozsah omezení.

Ihned poté byli rodiče žáků informováni opět přes webové stránky školy, webové stránky obce a zasláním zprávy přes aplikaci DmSoftware.

S pozdravem a přáním pěkného dne

Mgr. Bc. Iva Navrátilová