06.04.2016 - Okresní kolo ve florbale pro 1. stupeň

Po postupu z okrskového kola nás čekaly zápasy okresního kola v Postřelmově. Místní škola opět jako loni připravila skvělé uvítání, program a srdečnou atmosféru. Každý tým dostala na starost hosteska, která o nás pečovala (naše hosteska byla krásná a milá Anička).

Čekaly nás zápasy se čtyřmi školami, které postoupily spolu s námi. V prvním zápase nás čekal tým z II. ZŠ Zábřeh, po dobrém výkonu jsme zvítězili 3 : 0 (B – P. Janoš, V. Lašák, M. Bartoněk). Dalším soupeřem byla silná I. ZŠ Šumperk, jinak velký favorit turnaje. Po statečném výkonu jsme podlehli těsným rozdílem 0 : 2. Tím bylo dáno, že zrovna tato škola má našlápnuto k vítězství. V dalším zápase jsme porazili Bludov 2 : 0 (B – F. Beneš a M. Bartoněk) a sahali jsme po druhém místě. To bylo třeba potvrdit v posledním utkání s domácím Postřelmovem. Ač jsme obdrželi hned na začátku branku, nijak to kluky nepoznamenalo a otočili výsledek na 3 : 1 (B – M. Bartoněk 2, F. Bartoněk).

Tím pádem se krásné 2. místo stalo skutečností.

Konečné pořadí:

1. I. ZŠ Šumperk

2. ZŠ Libina

3. ZŠ Postřelmov

4. ZŠ Bludov

5. II. ZŠ Zábřeh

Naše sestava: Michael Utěšený, Karel Dubový – Filip Beneš, Patrik Janoš, Matyáš Valenta, Matyáš Bartoněk, Viktor Lašák, František Bartoněk, Adam Hrabáček, Marek Kuruc, Dominik Ošlejšek.

Kluci hráli s plným nasazením, všichni pracovali pro tým, ze kterého vynikali skvělí obránci Patrik s Filipem a střelec Matyáš Bartoněk.

Je třeba jim poděkovat za výbornou reprezentaci naší školy!

Mgr. Zdeněk Šenk, Mgr. Václav Crhonek