04.12.2009 - Návštěva solné jeskyně

V rámci  boje s chřipkou a dalšími nemocemi jezdí žáci 1.B a 5. B z horní školy na pobyt v solné jeskyni do libinského Relax centra. První návštěvu jsme uskutečnili 4. prosince, do Vánoc plánujeme 2. návštěvu 10. 12. a třetí 22. 12. V lednu podle zájmu rodičů žáků případně další návštěvy.
       Majitel Relax centra pan Kašpar nám zajišťuje dopravu mikrobusem, takže během chvíle se bez čekání na autobus ocitneme ze školní budovy rovnou  v solné jeskyni, která se stává rájem pro děti.
      Děti ovšem neleží nečinně na lehátkách, ale staví ze soli různé stavby, podobně jako na pískovišti si hrají s lopatkami, kbelíky, plastovými auty a dalšími hračkami. Někteří odvážlivci se nechali dobrovolně zahrabat do soli až po hlavu. Potom na oplátku děti zahrabaly paní učitelku i paní vychovatelku, z čehož měli všichni zúčastění velkou radost. Překvapením byla krátká závěrečná Šmoulí diskotéka s barevnou hudbou přímo v jeskyni.
 Že se nám pobyt velmi líbil, můžete vidět i na fotografiích.
 A už se nemůžeme dočkat dalších návštěv!