03.12.2010 - Mikulášská laťka 5.ročník

Už popáté se uskutečnila soutěž ve skoku vysokém s názvem Mikulášská laťka.

V pátek 3. prosince odpoledne se sešli závodníci v sále Kulturního domu, aby za doprovodu reprodukované hudby změřili síly v této krásné atletické disciplíně. Úvod soutěže obstarala přehlídka všech závodníků, kteří nastoupili společně s dvěma čerty a Mikulášem v krásných maskách a předvedli jeden ukázkový skok přes laťku. Potom už začaly boje o pocty nejvyšší. Závodníci, rozděleni do pěti kategorií, se snažili dosáhnout co nejlepších výkonů, všichni byli mohutně povzbuzováni početným davem přihlížejících diváků. Že je tato soutěž populární a oblíbená, dokazuje mimo jiné také účast mnoha bývalých žáků školy, kteří se přišli podívat na své nástupce. Mezi diváky se objevil také pan starosta obce, Ing. Mgr. Tomáš Kobza, který samozřejmě neunikl pozornosti obou čertů. Aby si ho neodnesli do pekla, vykoupil se pan starosta svým zpěvem a přispěl tak k příjemné atmosféře tohoto sportovního odpoledne. Všichni se už těšíme na příští, v pořadí šestý ročník Mikulášské laťky.

Výsledky:

II. kategorie: 1. Tomáš Kadlec, 2. František Kopecký, 3. Pavel Janoš

III. kategorie dívky: 1. Eliška Hegrová, 2. Eliška Vlčková, 3. Kristýna Langerová

III. Kategorie chlapci: 1. Jiří Ptáček, 2. Dominik Švácha, 3. Pavel Chlup

IV. kategorie dívky: 1. Jolana Janušová, 2. Lada Tvarůžková, 3. Klára Zbořilová