02.12.2015 - Okresní kolo florbalového turnaje Think Blue Cup

Druhý prosinec 2015 byl ve znamení okresního florbalového turnaje pro chlapce 1. – 5. třídy s názvem Think Blue, jehož patronace se ujala samotná Česká florbalová unie. Turnajová klání se odehrála v čerstvě zbudovaném Multifunkčním sportovním centru Libina.

Před úvodním utkáním se slova zhostil ředitel ZŠ Libina, jenž hráčům popřál mnoho zdaru.

Malí libinští florbaloví bojovníci se v 1. zápase popasovali se ZŠ Mlýnská Mohelnice. Od počátku utkání se začala projevovat větší sehranost domácích a výsledkem bylo skóre 7:0. Více než slibný vstup.

V 2. klání se nám do cesty postavil tým ZŠ Sudkov. Podobně jako v prvním zápase nebylo po pár minutách co řešit, prosadily se všechny tři formace a na konci svítilo na tabuli skóre 10:0.

V dalším souboji jsme se střetli se ZŠ Dubicko. Nejspíše kvůli našim předchozím výsledkům soupeř zvolil notně defenzivní taktiku, tudíž bylo místy složité prostřelit zeď hráčů. Postupně se to podařilo sedmkrát a zrodilo se další vítězství, i když jsme poprvé (a zároveň i naposledy) inkasovali branku – 7:1.

Před posledním zápasem jsme si jasně řekli, co budeme hrát – nepolevíme v koncentraci a hlavně nepodceníme soupeře. Bylo nám jasné, že i remíza nás posune vstříc krajské eliminaci. Povedlo se a po dalším jednoznačném průběhu jsme mohli společně se žáky v hale, kteří nás po celou dobu hlasitě povzbuzovali, oslavovat vítězství 9:0 a postup na vysněný turnaj nejlepších mužstev Olomouckého kraje. Skóre 33:1 a plný počet bodů hovoří za vše.

Kluci, díky za výbornou reprezentaci naší základní školy! Touto cestou je třeba poděkovat také týmu časoměřičů, který se podílel na zdárném průběhu celé akce.

Držte nám palce v dalších florbalových bojích – už v úterý 8. prosince 2015 cestujeme do Prostějova na krajské kolo, a to společně s dívkami ve stejném věkovém rozmezí. Ty se do krajského kola probojovaly automaticky kvůli nízkému počtu přihlášených dívčích družstev v dané věkové kategorii.
Postup chlapeckého družstva vybojovali tito žáci: Karel Dubový, Michael Utěšený, Filip Beneš, Matyáš Valenta, Matyáš Bartoněk, František Bartoněk, Viktor Lašák, Patrik Janoš, Ondřej Ješko, Dominik Ošlejšek, Jan Körner.

Mgr. Václav Crhonek, Mgr. Zdeněk Šenk

Foto z turnaje