02.06.2015 - Florbalový turnaj O pohár ředitele ZŠ Libina 8. ročník

Turnaj se uskutečnil v úterý 2. června a zúčastnila se ho družstva ze ZŠ Libina, Hrabišín, Troubelice, Pionýrů Uničov, Oskavy a Dlouhé Loučky. Systém každý s každým sliboval spravedlivé rozuzlení. Většina zápasů také skončila těsnými výsledky.

Náš tým začal velice dobře, když jsme porazili Troubelice 1:0 a v dalších zápasech následovala vítězství s Dlouhou Loučkou 2:1 a potom s Oskavou 2:0. Ziskem devíti bodů a také podle průběhu dosavadních zápasů jsme už sahali po třetím místě. Asi i pod vlivem jakéhosi uspokojení naši kluci nepřistoupili ke zbývajícím zápasům úplně koncentrovaně. Začaly se hromadit chyby v obraně, dostávali jsme se těžce do šancí a když nějaká přišla, neproměnili jsme ji. Výsledkem byly dvě porážky, nejprve se ZŠ Pionýrů Uničov 1:3 a potom s Hrabišínem 3:4.

Tyto výsledky znamenaly nakonec opravdu 3. místo v turnaji, které není špatné, ale podle průběhu mělo naše družstvo na víc. Vítězem turnaje se nakonec poněkud překvapivě stal tým z Hrabišína, který předváděl nejvyrovnanější výkony a klopýtl pouze v jednom utkání.

Tabulka:

1. ZŠ Hrabišín                   12 b.       13 : 11

2. ZŠ Pionýrů Uničov       12 b.        17 : 5

3. ZŠ Libina                       9 b.         9 : 8

4. ZŠ Troubelice                9 b.       10 : 8

5. ZŠ Dlouhá Loučka        3 b.           8 :10

6. ZŠ Oskava                      0 b.         3 :18

Individuální ceny: nejlepší střelec – Marek Vincour (ZŠ Pionýrů Uničov)

nejlepší brankář – Daniel Mihailescu (ZŠ Dlouhá Loučka)

Střelci branek ZŠ Libina: F. Langer 2, A. Hartinger 2, K. Kysela 2, T. Tkadlec 1, M. Ocetek 1, P. Hartinger 1

Naši školu reprezentovali:

Martin Žáček, Tomáš Tkadlec, Pavel Janoš, Ondřej Kovář, Lukáš Pavlík, Antonín a Pavel Hartingerovi, Michal Ocetek, Kryštof Kysela, Michal Navrátil, Filip Langer a Jan Chlup.

Musím klukům poděkovat za dobrý výkon, protože udrželi tradici našich školních týmů- skončit na tomto turnaji do třetího místa.

Mgr. Václav Crhonek