Pomoc obcím postiženým tornádem

Pomoc obcím postiženým tornádem

Několika obcemi na pomezí Břeclavska a Hodonínska na jižní Moravě prošla ve čtvrtek 24. června 2021 okolo 19:20 večer extrémní bouře s krupobitím a tornádem. Kriticky bylo zasaženo sedm obcí. Jednou z nejpostiženějších byla obec Hrušky, které se rozhodla třída IX. B (bývalá VIII. B) finančně pomoci.

Žáci této třídy hned druhý den po odvysílání reportáže o tornádu navrhli spolu s paní učitelkou Janou Vavrušovou uspořádat sběrovou akci, jejíž výtěžek by byl věnován postižené obci. S chutí se vrhli ihned do práce a zorganizovali s pomocí vedení školy ze dne na den Sběrové dny. Výzva se odvysílala i v obecním rozhlase, aby mohli pomoci a zúčastnit se i obyvatelé obce. Práce bylo hodně, ale pracovali jsme s chutí sobě vlastní a s velkým nasazením. Naplnila se tři velká auta sběrovým papírem. Konečná částka byla naprosto neuvěřitelná. Za papír jsme dostali skvělých 24 456 Kč, které byly poslány na konto obce Hrušky.

Chci tímto poděkovat paní ředitelce Ivě Navrátilové, která tomuto nápadu vyšla vstříc a začala okamžitě jednat s firmou, která papír vykoupila. Také chci poděkovat všem obyvatelům obce, obecnímu úřadu za propagaci, žákům i učitelům, kteří tuto akci podpořili a pomohli nám.

Ing. Jana Vavrušová

54321
(0 votes. Average 0 of 5)