12.01.2016 - Robotický den s průmyslovkou

V úterý 12. ledna VOŠ a SPŠ Šumperk organizovala základní kolo soutěže Robotický den s průmyslovkou, určené žákům základních škol. Žáci si v rámci robotických dnů sestavovali a programovali jednoduché robotické vozítko.

Úkolem bylo zkonstruovat robota, resp. robotické vozidlo, které projíždělo stanovenou trasou dle mapy. Ze STARTU mělo vyjet pouze při rozsvícení zelené na semaforu. Po dojetí do CÍLE a přiblížení k tribuně se robot několikrát zatočil a slavnostně zahrál. Robot měl fungovat automaticky. Klíčové bylo technické řešení vozidla – použití kol nebo pásů? Naprogramování senzorů pro reagování na dané fyzikální veličiny. Šlo vždy o výuku zábavnou formou. Na konci robotického dne proběhla soutěž. Vítězné týmy soutěže vždy obdržely ceny a diplomy. Naší školu reprezentovali Pavel Janoš a Tomáš Kappel. Naši soutěžící úspěšně zvládli všechna zadání soutěže a jen minimální bodový rozdíl je dělil od prvního místa. Oběma děkujeme za výbornou a kvalitní reprezentaci školy.

Ing. Roman Hanák