23.06.2011 - Nadějná atletka Adéla Dubová

Vždy mám velkou radost, když slyším o úspěchu žáků naší školy, a to nejen žáků současných, ale i těch bývalých. Do druhé skupiny patří i Adéla Dubová, která povinnou školní docházku v naší škole ukončila právě před rokem. Nyní je studentkou 1. ročníku šumperského Gymnázia, kde kromě svých studijních povinností má možnost věnovat se i nadále svému největšímu koníčku – atletice. Adéla je členkou atletického oddílu TJ Šumperk a její hlavní disciplíny jsou běhy na 100 a 200 m.

Svému koníčku se věnovala vždy naplno, pravidelně a poctivě se připravovala na závody a že se tato píle vyplácí, svědčí i některé pozoruhodné úspěchy, kterých v tomto roce dosáhla.

2. 2. 2011 se zúčastnila mezinárodních závodů – Vienna Indoor Classic 2011, kde si v závodě na 200 m vytvořila osobní rekord časem 25,95 s. Tento výkon ji zařadil na 5. místo letošních tabulek.

7. 2. na Halovém mistrovství Moravy a Slezskaobsadila 2. místo v závodě na 60 metrů časem 8,14 s.

Že je Adéla platnou členkou družstva i v soutěži dospělých, dokazuje mj. i její účast ve štafetovém běhu na 4 x 100m v rámci 2. kola II. ligy žen, které se uskutečnilo 4. 6. v Šumperku. Šumperská štafeta zde ve složení Domská, Dominiková, Dubová, V. Opekarová zvítězila časem 50,01 s.

11. 6. na Mistrovství Moravy a Slezska v Ostravě vybojovala dvě medaile v kategorii dorostenek. V běhu na 100 m časem 12,77 s získala stříbrnou medaili a bronzovou medaili vybojovala v běhu na 200 m za čas 26,42 s. Postoupila tak na Mistrovství ČR juniorů, juniorek a dorostenek, které se uskutečnilo 18. 6. 2011 v Ostravě. Zde se jí podařilo postoupit do finále běhu na 100m a časem 12,91 s obsadila celkové 8. místo v konkurenci 24 nejlepších sprinterek z celé ČR.

V době uzávěrky tohoto čísla, od 17. do 23. 6., reprezentuje Adéla Gymnázium Šumperk na mezinárodním otevřeném mistrovství světa středních škol v atletice, tzv. ISF Jean Humbert Cupu v polské Bydhošti.

Gratulujeme Adéle k dosaženým výsledkům a přejeme jí ještě mnoho dalších úspěchů.