17.05.2019 - Květnové akce ve ŠD

Den Slunce
I když tento den slunečný moc nebyl, oslavili  jsme s dětmi ve školní družině svátek, který byl určený Slunci. Úkol zněl jasně J – oblečeme se do barev odstínů Slunce a ukážeme své výtvarné nadání malbou na cestě před školou. Tak děti připravili nádhernou galerii nejen pro kolemjdoucí, ale i sobě pro veselý příchod do školy.

2019 05 Den Slunce01

Co dělá táta a co máma

Povídali jsme si s dětmi, jak je důležitá rodina a jak nám v ní je fajn, kolik práce má maminka a tatínek. To si také děti vyzkoušely, ale obráceně. Holky stavěly dům, zatloukaly hřebíky a kluci přebalovali mimino, pekli koláč a věšeli prádlo. Bylo to moc prima odpoledne.

2019 05 Tata Mama02

Letecký den

Za výborných letových podmínek jsme se sešli na zahradě školní družiny. Děti nastartovaly svá letadla a předvedly své umění v několika disciplínách: Komu se vlaštovka udrží nejdéle ve vzduchu, komu doletí nejdál a kdo se nejpřesněji  přiblíží stanovenému cíli. Poslední disciplínou byl design, kde porotou byly děti a vybíraly nejkrásnější vlaštovku z každého oddělení.

2019 05 Letecky Den01