19.11.2019 - Můj dům

V úterý 19.11. 2019 se chlapci sedmých tříd zúčastnili soutěže Můj dům-moje město. Konala se na Střední škole technické, železniční a stavební v Šumperku, pod záštitou Obchodní a hospodářské komory a firmy Fortex.

Žáci soutěžili ve stavění domu z pravých pálených cihel se stavebnicí Teifoc. Smyslem bylo postavit kvalitně a čistě domek podle předem určeného plánku. Zpočátku se úkol zdál lehký, ale opak byl pravdou. Nakonec porota složená ze zástupců pořádající školy a Obchodní a hospodářské komory vybrala tři postupující do dalšího kola. Jsou to Daniel Karásek 7.A, Filip Pospíšil 7.A a Dominik Jakubica 7.A. Gratulujeme a přejeme mnoho zdaru v dalším kole, které se uskuteční v únoru a kde stavba bude ještě složitější.

Mgr. jana Vavrušová