10.1. 2020 - Ekoprogram Harampádí ve Vile Doris

Dne 8.1.2020 se třída 1.B společně s paní učitelkou a paní asistentkou zúčastnili ekoprogramu Harampádí ve Vile Doris v Šumperku. Žáci si vyzkoušeli podojit kravičku, mleli zrno na mouku a drhnuli len. Dále si ze smetany vyrobili máslo a namíchali si vlastní bylinkovou sůl, kterou si v malém pytlíčku mohli odnést domů. Nakonec si z umleté mouky vyrobili slané pečivo, které si také odnesli. Návštěva Vily Doris se všem moc líbila, žáci si prošli půdu, kde poznali staré nástroje, které používali naši předkové. Do Vily Doris se určitě někdy vrátíme.

Tř.učitelka Daniela Konvalinková

1.B Vila Doris Harampadi