09.05.2019 - Pohár rozhlasu Šumperk

Dne 09.05.2019 se družstva chlapců a dívek 8. a 9. ročníků zúčastnily Poháru rozhlasu s Českou spořitelnou v atletice na Tyršově stadionu v Šumperku.

I přes nepřízeň počasí jsme mohli vidět několik hodnotných individuálních výkonů z řad žáků naší školy.

Patrik Janoš na 1500m zaběhl čas 5:09.23 a umístil se celkově na 3. místě v disciplíně.

Roman Tichý na 1500m zaběhl čas 5:18.50 a umístil se celkově na 5. místě v disciplíně.

Štafeta 4x60m  Janoš, Kleveta, Hrbáček, Tichý vyhrála svůj rozběh časem 32.03 s a celkově se umístili na 3. místě.

Ve skoku vysokém obsadil Roman Tichý výkonem 160 cm celkově 3. místo.

Ve skoku vysokém obsadil Tomáš Kleveta výkonem 155 cm celkově 6. místo.

V součtu všech možných disciplín se z celkového počtu 136 závodníků v chlapecké kategorii umístil na vynikajícím 3. místě Patrik Janoš z 8.B.

1. Radim Vavřík,3.ZŠ Šumperk, 1654 b.
  2. Jakub Karásek, 4. ZŠ Šumperk, 1472 b.
  3. Patrik Janoš, ZŠ Libina, 1442 b.

Za povšimnutí stojí minimální bodový odstup Patrika Janoše na 2. místo. Mezi medailisty byl Patrik i nejmladším atletem. Je to velký příslib na příští rok, kdy Patrik bude v 9. ročníku.

Všem zúčastněným děkujeme za vzornou reprezentaci školy.