05.2010 - Exkurze do Prahy

České dráhy vyhlásily zajímavou akci – cestu vlakem do Prahy a zpět za cenu 80,- Kč. Rozhodli jsme se této zajímavé nabídky využít a naplánovali jsme na 5. května zeměpisnou exkurzi do Prahy pro žáky 8. ročníku.

Během několikahodinového pobytu v našem hlavním městě jsme měli možnost vidět spoustu zajímavých a krásných památek, na které je Praha tak bohatá.Vyšli jsme z hlavního nádraží směrem k Václavskému náměstí, po Národní třídě jsme došli k Národnímu divadlu a odtud jme přes Karlův most došli až k dominantě Prahy, Pražskému hradu. Odtud jsme zamířili po Starých zámeckých schodech přes Mánesův most na Staroměstské náměstí. Po prohlídce historického orloje na Staroměstské radnici jsme v době volna měli čas ještě navštívit i „mekáč“ či podobné podniky, kde jsme se mohli občerstvit před zpáteční jízdou domů.

Všichni jsme byli s touto akcí spokojeni a pokud se bude tato nabídka Českých drah opakovat i v příštím roce, rádi ji využijeme.

Mgr. Jaroslav Vojáček, ředitel školy